História školy

Budova školy:
    Začala sa stavať v roku 1956  a do prevádzky bola daná v roku 1960. Je jednopodlažná  so  suterénom.
     Škola  má zodpovedajúce  priestorové podmienky  v dobrom stave  funkčne  zariadené, ich  kapacita  a  veľkosť umožňuje realizovať vzdelávací program / učebne, chodby, šatne, kabinet, ŠKD,  soc.zariadenia/. K dispozícii  sú  ďalšie  priestory  v  areáli  školy  /školské  ihrisko, pozemok, dvor na  trávenie prestávok a voľného času/. Máme tiež možnosť využívať obecnú športovú halu, ktorá je v tesnej blízkosti so školou.

Vybavenosť školy :
     Škola je vybavená základnými prostriedkami a pomôckami, ktoré sa využívajú a udržiavajú. Je tu dobre vybavená  počítačová  učebňa, v triedach sa pracuje aj s notebookmi, dataprojektormi a interaktívnou tabuľou. V škole je zriadená žiacka a učiteľská knižnica, ktorá sa  podľa možností dopĺňa a funkčne využíva žiakmi aj učiteľmi.

V priestoroch školy je zriadený školský klub detí.

• Základná škola s materskou školou v Podbieli
    Podbiel 246