Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Do galérie Aktivity v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Do galérie Cyklo výlet do obce Krivá boli pridané fotografie.

  14.9. žiaci tretieho ročníka vychutnávali posledné teplé lúče slnka v prírode. Na hodine Telesnej a športovej výchovy bicyklovali do neďalekej obce Krivá a späť. Najskôr si všetci preopakovali základné vedomosti o tom, ako by sa mali správať cyklisti na cestách a dohodli sa na pravidlách, dodržiavaním ktorých chceli predísť úrazom. Pani Márii Mačňákovej, ktorá im robila nielen sprievodcu, ale deťom pripravila aj ovocné občerstvenie, týmto ĎAKUJEM za pomoc. Aj vďaka teplým slnečným lúčom sú tretiaci bohatší o pekný rekreačno-turistický  zážitok...     

 • Júnový koncert žiakov

  Už tradične sa žiaci našej školy lúčia so školským rokom koncertom, v ktorom prezentujú svoje hudobné nadanie. Za každou skladbou alebo piesňou je obrovský kus tréningu. Deti tak dávajú návod ostatným kamarátom nielen ako sa zdokonaľovať v trpezlivosti, ale aj ako vhodne sa dá tráviť voľný čas. Nahliadnite aj vy na talenty, ktoré nám vyrastajú pred očami :)

  Koncert_ziakov_ZS_Podbiel_1.cast.mp4

  Koncert_ziakov_ZS_Podbiel_2.cast.mp4

 • 31. 8. 2017

  Do galérie aktivity v ŠKD boli pridané fotografie.

 • OZNAM

  Žiadame rodičov žiakov, ktorí chodili na obedy do jedálne, aby si zrušili príkazy na platenie obedov k 30.06.2017.

  Žiadame rodičov žiakov, ktorí boli prihlásení do školského klubu detí, aby si zrušili príkazy na platenie poplatkov za pobyt v ŠKD k 30.06.2017

 • 15. 6. 2017

  Do galérie Koncoročný výlet v Bojniciach boli pridané fotografie.

  Celoročná námaha našich žiakov bola odmenená výletom do Bojníc. Začali sme návštevou zoologickej záhrady, v ktorej sme obdivovali rôzne zvieratá z celého sveta. Po krátkom občerstvení zmrzlinou sme zavítali na Rozprávkový zámok, v ktorom nás čakali rozprávkové bytosti  z diel spisovateľky Boženy Nemcovej – Múdra žena, Soľ nad zlato, Čert a Káča, Popolvár. Boli sme vtiahnutí do deja všetkých týchto rozprávok a sústredene sme ho sledovali a dopĺňali. Nasledovali krátke nákupy a šťastný návrat domov. Opäť sme prežili nádherný deň v kruhu svojich spolužiakov a pani učiteliek.   

 • 14. 6. 2017

  Do galérie Cup cake boli pridané fotografie.

  Dnes si prváci sladko ukončili krúžok anglického jazyka. Vyzdobili si, ale aj spapali mafinky - po anglicky "cup cakes". Chutilo!!!

 • Najzdatnejší školák

  12.6. sa v Zuberci konalo obvodné kolo atletickej súťaže "Najzdatnejší školák", v ktorom súťažili najlepší športovci z každej triedy v disciplínach -  beh, skok do diaľky z miesta a hod kriketovou loptičkou. Žiaci našej škole boli úspešní a získali tri 1.miesta /A.Murinová, P.Murcin, R.Korčuška/. Gratulujeme!!!

  Najzdatnejsi_skolak_360p.mp4

   

 • 8. 6. 2017

  Do galérie Návšteva u pána Turčáka boli pridané fotografie.

  Žiaci 2. ročníka navštívili pána Turčáka. Dôvodom ich návštevy bol jeho zaujímavý koníček - pestovanie kaktusov. Pán Turčák sa svojej záľube venuje už veľmi veľa rokov a s radosťou nám prezentoval výsledky svojej práce. Všetky rastliny boli zaujímavé a krásne: okrúhle, pichľavé, zakvitnuté, ale i akoby v kožúšku oblečené... Ďakujeme za pekný zážitok a želáme veľa úspechov!

 • 5. 6. 2017

  Do galérie Roháčskym vláčikom v skanzene Brestová v Zuberci boli pridané fotografie.

  Mali by ste vidieť tú radosť detí, ktorú vyčaroval turistický vláčik, keď zaparkoval pred našou školou! Prišiel si pre všetky dobré deti a pani učiteľky, aby ich odviezol do skanzenu Brestová v Zuberci. Dlhú cestu sme si krátili pozorovaním čarovnej prírody, ktorá nás obklopuje. Obdivovali sme aj mohutnosť rôznych strojov, ktoré pracovali na poliach. Vlasy nám ovieval letný vánok s vôňou čerstvo usušeného sena. Všetci sme mali k sebe akosi bližšie...

  V skanzene nás vítali rôzni remeselníci, ktorí nám predvádzali svoje remeslo. Pozorovali sme prácu hrnčiara, drotára, maliarky na sklo a tety, ktorá zdobila veľkonočné vajíčka. Pán z TANAPU nám rozprával o stromoch, chránených zvieratách našich hôr a aj o paroží. Po desiatovej prestávke, kedy sme mali možnosť ochutnať  výborné langoše a šišky s džemom sme si našli čas aj na športové hry a súťaže. Po splnení úloh bolo každé dieťa odmenené sladkou odmenou.    

  Možno trochu unavení, ale radostní sme sa vrátili domov. Prežili sme nádherný deň :)

 • 5. 6. 2017

  Do galérie Naše speváčky boli pridané fotografie.

  ...Lea Malatinková, Barborka Bullová, Anetka Veselá a Paula Jandurová, ktoré reprezentovali školu v Podbieli na speváckych súťažiach v mesiaci máj. O ich prípravu sa dôkladne starala pani učiteľka Helenka Malatinková.

 • 23. 5. 2017

  Aj žiaci našej školy boli poďakovať mamičkám a pripojili sa do kultúrneho programu, ktorý obec pripravila pre všetky mamy v obci. Do galérie deň matiek boli pridané fotografie.

 • Slávik Slovenska 2017

  Dňa 18.05. sa konalo OK súťaže Slávik Slovenska 2017. Našu školu reprezentovala Lea Malatinková a Anetka Veselá pod vedením Mgr.Heleny Malatinkovej. Opäť sme boli úspešní a Lea Malatinková sa umiestnila na 2.mieste. Gratulujeme!!!

 • 19. 5. 2017

  Do galérie Čítanie s pánom Mrkvičkom boli pridané fotografie.

  Do našej školy zavítal pán Mrkvička. Pricestoval až z Bratislavy, aby si s našimi žiakmi mohol čítať. Čítanie to bolo veru veľmi zaujímavé, ale hlavne zábavné. Veľmi sa tešíme na ďalšiu návštevu pána Mrkvičku.

 • 19. 5. 2017

  Dňa 16.05. sa konala súťaž v speve ľudových piesní - Matičný sláviček. Na tejto súťaži nás reprezentovali žiačky Lea Malatinková, Barborka Bullová a Paula Jandurová. Dievčatá boli v ťažkej konkurencii veľmi úspešné a Lea Malatinková sa v svojej kategórii umiestnila na 1.mieste, Barborka Bullová na 3.mieste. Gratulujeme a pani učiteľke Malatinkovej ďakujeme za prípravu žiačok.

  Do galérie Slovenský slávik a Matičný sláviček boli pridané fotografie.

 • Vajanského Martin

  2.5.2017 nás v krajsom kole recitačnej súťaže reprezentovali žiačky Ninka Krížová a Alexandra Murinová pod vedením pani učiteľky Mgr.Leginusovej. Ďakujeme Vám za úspešnú reprezentáciu školy.

 • Plavecký výcvik

  Žiaci 3. a 4. ročníka absolvovali od 24.4. do 28.4. plavecký výcvik. Zábery z prvého dňa na plaveckom výcviku: Plavecky_vycvik_Den_PRVY_360p.mp4 

  Súťaž v preplávaní bazénu na 25m: 1.miesto - Juraj Korčuška, 2.miesto - Paula Jandurová, 3.miesto - Tímea Tomagová. Gratulujeme!!!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou v Podbieli
  027 42 Podbiel 246
 • 043 5381048

Fotogaléria