Navigácia

 • Aktivity v ŠKD

  Do galérie Aktivity v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Mikuláš

  Pred rokom nám sľúbil, že k nám príde opäť. Mikuláš svoj sľub splnil a dnes nás poctil svojou návštevou. Po príjemnom a milom stretnutí s ním sa žiaci rozlúčili na vianočné prázdniny....

  Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Vianočné trhy

  Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  Tretia adventná nedeľa bola v Podbieli obzvlášť slávnostná. Opäť po roku sa stretla obec na Vianočných trhoch. V kultúrnej časti vystupovali žiaci Základnej školy v Podbieli, žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy M. Rosinu v Tvrdošíne a folklórny súbor Podbieľan. Následne na to bola otvorená vianočná tržnica plná nielen krásnych výrobkov, ale aj všakovakých pochúťok a dobrôt.        

 • Ako sme púšťali šarkany

 • Aktivity v ŠKD

  Do galérie Aktivity v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Matematická kaviareň v 4. ročníku

  16.11. 2017 podvečer sa naša štvrtácka trieda na pár hodiniek premenila na kaviarničku. Nie hocijakú kaviarničku ale rovno na matematickú. 

  Po niekoľko týždňových prípravách sme mohli konečne našim rodičom ukázať čo všetko na našej "zázračnej" matematike vlastne robíme.

  Už pri vstupných schodoch sme ich pekne uvítali, pred dverami kaviarničky sa rodičia podpísali do knihy návštev, pekne si ich usadili a keď už boli všetci v plnom počte (23 žiakov a 27 rodinných príslušníkov :O ) spustili sme vír matematiky. 

  Jednotlivé prostredia sme im vysvetlili, upozornili ich aj na pomôcky , ktoré budú potrebovať a aj ich upokojili, že im, my  detičky, budeme pomáhať. Musíme skonštatovať, že naši rodičia boli veľmi šikovní a plne ponorení do počítania, rátania či dokonca aj kreslenia. Ako odmenu za výbornú prácu každý jeden žiak svojej maminke, ockovi, sestre aj bratovi zagratuloval básničkovým diplomom. Potom sme si ich obslúžili kávičkou, čajíkom a koláčikom. 

  Po malom občerstvení sme sa ešte zahrali super hru. Keďže nás bolo ale strašne veľa použili sme priestory chodby. 

  V jednom sme sa však my žiaci zhodli, že na budúcu kaviareň zaradíme náročnejšie príklady. Sme naozaj šikovní po rodičoch. 

  Do galérie Matematická kaviareň v 4. ročníku boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Angličtina - PREDŠKOLÁCI

  Do galérie Angličtina - PREDŠKOLÁCI boli pridané fotografie.

   

  Práca našich predškolákov na hodine anglického jazyka. 

  Spievame, tancujeme, kreslíme, cvičíme, hráme sa a to po ANGLICKY.

 • Misia Modrá planéta

  Projekt žiakov 4.ročníka

  Žiaci štvrtého ročníka boli zapojení do projektu Misia modrá planéta s Kozmixom, ktorý zahŕňal témy environmentálnej výchovy na 1. stupni ZŠ. Projekt spájal aktivity v škole a v teréne s kreatívnou hrou a interaktívnymi cvičeniami. Je ukážkou inovatívneho vyučovania, ktoré je pre žiakov motivujúce a zábavné. Žiaci si vytvorili na novej planéte novú základňu a riešili vážne problémy: doprava, zásoby energie, čo s odpadom, ako zdravo žiť na našej novej planéte. Myslím, že sa im to podarilo.

 • Spomienky na prvý deň v škole

    Najväčšie očakávanie v očiach mali prvý deň naši najmenší prváci. Pohodlne sa usadili v laviciach a s veľkou chuťou sa pustili do riešenia úloh, ktoré mali pripravené.  Zahrali sme si divadielko O dedkovi ako ťahal repu a pripomenuli sme si, že vzájomná spolupráca a pomoc je v skupine veľmi dôležitá. Po splnení všetkých úloh boli deti pasované za prvákov. Dnes už sú to tí praví skúsení prváci, ktorí majú tieto nesmelé začiatky za sebou a 1.štvrťrok zvládli spolu so svojou pani učiteľkou a rodičmi veľmi dobre. Pozrite si video.

 • iBobor - vyhodnotenie

  Do galérie iBobor - vyhodnotenie boli pridané fotografie.

  V kategórii Drobec boli úspešní títo žiaci: Planietová Janka, Tesarovič Filip, Sabo Jakub, Leštinská Sofia, Lukáčik Jakub, Veselý Šimon, Mačňáková Anna. 

  V kategórii Bobrík boli úspešní títo žiaci: Hric Roland, Mišagová Lea, Mäsiar Ľubko, Krížová Ninka, Pazúriková Ninka, Lucka Ťapáková.

  Vaše úspechy sú našim potešením!

 • iBobor

  Do galérie iBobor boli pridané fotografie.

  V dňoch 7.-8.11. sa žiaci 3. a 4. ročníka zapojili do vedomostnej súťaže s názvom iBobor.  

  Túto informatickú súťaž založila v roku 2004 prof. dr. Valentina Dagienė v Litve. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2016/2017 sa konala súťaž v 44 krajinách a zapojilo sa do nej približne 1 650 000 žiakov.

 • 7. 11. 2017

  Zdraví môžeme byť iba vtedy, ak budeme mať potravu vo vyváženom zložení. Ako pomôcku sme si vytvorili pyramídu zdravej výživy, ktorú sme využili na všetkých vyučovacích predmetoch. Deti priniesli z domu ovocie a zeleninu a vlastnoručne pripravili niekoľko zeleninových šalátov a ovocné pyré, ktoré s chuťou skonzumovali. Na ochutnávku sme pozvali prvákov, aj im naše výrobky veľmi chutili. Jesť sa dá chutne i zdravo.

  Do galérie Stravujeme sa zdravo boli pridané fotografie.

 • Rozvíjanie telesnej zdatnosti a pohybovej aktivity, výchova k ochrane zdravia a ochrane životného prostredia, bezpečné správanie sa, to bolo cieľom našich didaktických hier v prírode. Využili sme pekné počasie a vydali sme sa do prírody po cykloturistickom chodníku do susednej dediny Krivá. Prváci s druhákmi si precvičili svoje zručnosti. Prekonávali prírodné prekážky, súťažili, športovali, precvičili si orientáciu v teréne v detskej ochrannej maske, určovali svetové strany a odhadovali vzdialenosti vytýčených bodov. Ukázali sme si ako zabezpečiť prvú pomoc pri úraze, alebo ako sa chrániť pred chorobami. Porozprávali sme sa aj o zvieratách žijúcich vo voľnej prírode a zároveň aké nebezpečenstvo môže od nich hroziť.Pripomenuli sme si dôležitosť vody v prírode. Pozorovali sme prírodu, nerasty, stromy, rastliny a aj huby, zahrali sa ekologickú hru „Čo nepatrí do prírody.“ Didaktické hry v prírode splnili svoj cieľ a žiaci sa opäť naučili niečo nové nielen z teoretickej, ale aj praktickej časti.

  Do galérie Didaktické hry boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • 1. 11. 2017

  Do galérie Divadelné predstavenie boli pridané fotografie.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • 19. 10. 2017

  Do galérie Tretiaci na Červenej skale boli pridané fotografie.

  Čarokrásne divadlo si dnes pripravila príroda pre tretiakov a ich sprievodcov.  Krajina akoby obliata mliekom postupne odkrývala svoje krásy a my sme sa kochali všetkými jej prekvapeniami. Cestu na Červenú skalu sme odštartovali pozorovaním mangalíc. Najskôr sa nesmelo objavili iba dve, potom sa z kríkov vysypali sťa hrášky, ich mláďatá. Nakoniec sme pozorovali krochkanie a rýpanie sa v zemi väčšieho stáda prasiat. Neďaleko od nich, na nás z kríkov kričali trnky, ktoré sme neváhali ochutnať. Nechutili. Dali sme na radu starších a skúšali sme ďalej....až tá piata - šiesta trnka v poradí bola celkom chutná. Čím sme boli vyššie, tým viac sa cez konáre stromov predierali slnečné lúče. Po výstupe náročným terénom na Červenú skalu sa nám predostrel nádherný výhľad na Roháče a okolie. Podbiel bol v tom čase ešte pod bielou perinou a oddychoval. Kým sme sa nadesiatovali, oddýchli si a urobili pár záberov fotoaparátom, biela perina pominula a my sme ďalekohľadom sledovali život a ruch v obci. Aj prechod jesenným lesom bol očarujúci. Pod nohami nám šušťalo opadané lístie a kde tu sme v dutinách stromov zazreli nory zvierat. Príjemne vyčerpaní sme si v závere turistiky opiekli špekáčiky, klobásky a slaninku a posedeli si pri ohni.

  Dnes nám bolo spolu opäť veľmi dobre :)           

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 19. 10. 2017

  Do galérie Bicyklom ku zdraviu...alebo Ako sme si zabicyklovať boli :D boli pridané fotografie.

  Dnes sa štvrtáci už celkom v skorých ranných hodinách, vybrali na turistiku na bicykloch. Trasa Podbiel - Krivá a späť. Síce nás potrápila "Pani Hmla", pretože sa jej vôbec nechcelo odísť. To nám ale nevadilo. Zašportovali sme si, zahrali sa a dokonca sa k nám pridali aj niektorí rodičia. Veľmi sme sa tešili aj horúcemu čajíku, ktorý pre náš pani učiteľka pripravila. 

  Máme za sebou super túru a už teraz sa tešíme na ďalšiu. 

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou v Podbieli
  027 42 Podbiel 246
 • 043 5381048

Fotogaléria