Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • DEŇ NARCISOV

       Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do organizovania Dňa narcisov. Vďaka dobrovoľným príspevkom, ktoré boli v obci Podbiel vyzbierané, sme Lige proti rakovine zaslali sumu 407,49 eur. V mene ľudí chorých na rakovinu ďakujeme!!!!

   


                       

 • Naši budúci PRVÁCI

  Do galérie Naši budúci PRVÁCI boli pridané fotografie.

  Dnes sa na našej škole konal Zápis predškolákov do 1. ročníka. Prišli sa zapísať veľmi šikovné deti, ktoré ukázali predovšetkým odvahu. S chuťou sa pustili do riešenia úloh, ktoré sme si pre nich pripravili, recitovali a spievali a odpovedali na množstvo našich otázok. Niektorí z nich nám prezradili, aké školské tašky so svojimi rodičmi už stihli nachystať. Už teraz sa veľmi tešíme ako dobre nám spolu bude od septembra 2018.

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín - školské kolo boli pridané fotografie.

  V piatok 9. marca sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Do súťaže sa zapojili žiaci 2.-4. ročníka našej školy. Všetkých zúčastnených chválime za ich námahu, ktorú vynaložili na prípravu. Porota rozhodla, že na okresné kolo pôjdu našu školu reprezentovať žiačky Lea MalatinkováNina Krížová. Všetci im držíme palce.

 • Fašiangový karneval

  Do galérie Fašiangový karneval boli pridané fotografie.

 • Hry na snehu

  V jedno popoludnie sa žiaci z pohybového krúžku stretli na kopci za dedinou, aby vyskúšali svoje boby a zručnosti na snehu. A keď už nevládali, s chuťou sa pustili do stavania sôch zo snehu. Využili svoju fantáziu a šikovnosť.

 • Moje prvé vysvedčenie

  Na deň 31.1.  sa asi najviac tešili naši prváci. Bolo to ich prvé ozajstné vysvedčenie. Hoci ešte celkom nevedeli, čo ich čaká, v ich očiach sa predsa odrážala nedočkavosť, zvedavosť. Netrpezlivo očakávali tú slávnostnú chvíľu odovzdávania. Veríme, že aj tie ďalšie vysvedčenia budú splnením ich želaní a snaženia.

 • Predškoláci na návšteve v škole

  V našej škole býva dobrým zvykom, že tí najmladší – prváci pozývajú svojich kamarátov zo škôlky na návštevu do školy. A tak to bolo aj tento rok. Veselí a usmiati predškoláci so svojou pani učiteľkou Mgr.Silviou Lukáčikovou  navštívili prvú triedu. Prváci im ukázali, čo sa už naučili v škole a predškoláci im na oplátku pripomenuli časy strávené v materskej škole. Stretnutie deti zakončili spoločnými piesňami a básňami.

 • VYHODNOTENIE 1. polroku

  Do galérie VYHODNOTENIE 1. polroku boli pridané fotografie.

  Pani riaditeľka Mgr. Blanka Kontrová vyhodnotila priebeh prvého polroku školského roka.  Žiakov za ich výsledky pochválila a podporila ich v ďalšom zlepšovaní sa v druhom polroku.

  Vyhodnotila vedomostnú súťaž Všetkovedko, v ktorej žiaci súťažili s deťmi z celého Slovenska. Všetkovedkom našej školy sa stala žiačka 4. ročníka Ninka Krížová.

  Žiaci zachraňujú lesy tým, že zbierajú papier. Zatiaľ najlepšími zberateľmi sú Riško Korčuška (3.r.), Marko Karisný (1. r.), Monika Lorincová (1. r.), Lea Malatinková (2. r.) a Šimon Veselý (3. r.). Veríme, že sa k nim pridajú aj ďalší žiaci.

  V recitačnej súťaži Šalianky Maťko našu školu reprezentovala žiačka 4. ročníka, Ninka Krížová, ktorú na súťaž pripravovala Mgr. Eva Leginusová.  V okresnom kole súťaže sa umiestnila na 3. mieste. Gratulujeme!

 • Ako sme z ničoho pevnosť postavili

  Do galérie Ako sme z ničoho pevnosť postavili boli pridané fotografie.

  Minulý štvrtok bolo síce málo snehu, ale my štvrtáci sme dokázali aj z toho mála vykúzliť snežnú pevnosť. Spočiatku sme vlastne ani nevedeli, čo to bude keď to bude, ale keď to teda už bolo, nazvali sme to našou štvrtáckou pevnosťou. Veľa sme sa narobili, nagúľali ale aj nasmiali a zabavili. Zistili sme, že spoločnými silami sa snežné gule gúľajú ľahšie a je pri tom ohromná zábava. 

 • Tretiacka bobovačka

  Do galérie Tretiacka bobovačka boli pridané fotografie.

  Skôr ako slnečné lúče roztopili posledné snehové vločky, tretiaci neváhali, naskočili na boby a užili si pekné chvíle v prírode so spolužiakmi...

 • Beseda

  Do galérie Beseda boli pridané fotografie.

  Žiaci našej školy mali s pracovníčkami z RÚVZ v Dolnom Kubíne besedy. V 1. a 2. ročníku boli  zamerané na význam čistenia zúbkov a žiaci si prakticky správny spôsob aj nacvičovali. Žiaci 3. a 4. ročníka besedovali o význame správneho držania tela a o správnom sedení. Spolu si zacvičili niekoľko cvikov na uvoľnenie chrbtice.  

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktivity v ŠKD

  Do galérie Aktivity v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Mikuláš

  Pred rokom nám sľúbil, že k nám príde opäť. Mikuláš svoj sľub splnil a dnes nás poctil svojou návštevou. Po príjemnom a milom stretnutí s ním sa žiaci rozlúčili na vianočné prázdniny....

  Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

 • Vianočné trhy

  Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  Tretia adventná nedeľa bola v Podbieli obzvlášť slávnostná. Opäť po roku sa stretla obec na Vianočných trhoch. V kultúrnej časti vystupovali žiaci Základnej školy v Podbieli, žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy M. Rosinu v Tvrdošíne a folklórny súbor Podbieľan. Následne na to bola otvorená vianočná tržnica plná nielen krásnych výrobkov, ale aj všakovakých pochúťok a dobrôt.        

 • Ako sme púšťali šarkany

 • Aktivity v ŠKD

  Do galérie Aktivity v ŠKD boli pridané fotografie.

 • Matematická kaviareň v 4. ročníku

  16.11. 2017 podvečer sa naša štvrtácka trieda na pár hodiniek premenila na kaviarničku. Nie hocijakú kaviarničku ale rovno na matematickú. 

  Po niekoľko týždňových prípravách sme mohli konečne našim rodičom ukázať čo všetko na našej "zázračnej" matematike vlastne robíme.

  Už pri vstupných schodoch sme ich pekne uvítali, pred dverami kaviarničky sa rodičia podpísali do knihy návštev, pekne si ich usadili a keď už boli všetci v plnom počte (23 žiakov a 27 rodinných príslušníkov :O ) spustili sme vír matematiky. 

  Jednotlivé prostredia sme im vysvetlili, upozornili ich aj na pomôcky , ktoré budú potrebovať a aj ich upokojili, že im, my  detičky, budeme pomáhať. Musíme skonštatovať, že naši rodičia boli veľmi šikovní a plne ponorení do počítania, rátania či dokonca aj kreslenia. Ako odmenu za výbornú prácu každý jeden žiak svojej maminke, ockovi, sestre aj bratovi zagratuloval básničkovým diplomom. Potom sme si ich obslúžili kávičkou, čajíkom a koláčikom. 

  Po malom občerstvení sme sa ešte zahrali super hru. Keďže nás bolo ale strašne veľa použili sme priestory chodby. 

  V jednom sme sa však my žiaci zhodli, že na budúcu kaviareň zaradíme náročnejšie príklady. Sme naozaj šikovní po rodičoch. 

  Do galérie Matematická kaviareň v 4. ročníku boli pridané fotografie.

 • Angličtina - PREDŠKOLÁCI

  Do galérie Angličtina - PREDŠKOLÁCI boli pridané fotografie.

   

  Práca našich predškolákov na hodine anglického jazyka. 

  Spievame, tancujeme, kreslíme, cvičíme, hráme sa a to po ANGLICKY.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou v Podbieli
  027 42 Podbiel 246
 • 043/ 5381048
  0911035246
  0908246133

Fotogaléria