Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Koncert žiakov našej školy

  Do galérie Koncert žiakov našej školy boli pridané fotografie.

  Posledné dni v škole sme si so žiakmi našej školy spestrili pekným koncertom. Predviedli sa na ňom tí žiaci, ktorí svoj voľný čas trávia usilovným cvičením na hudobný nástroj, ale aj tí, ktorí si radi a zo srdca  zaspievajú.

 • Dopravné ihrisko

  Dňa 19.06. - dopravná výchova žiakov všetkých tried prostredníctvom mobilného dopravného ihriska

 • Pozdravujeme zo Školy v prírode

  Do galérie Pozdravujeme zo Školy v prírode boli pridané fotografie.

 • MDD na Liptove

  Do galérie MDD na Liptove boli pridané fotografie.

 • Naše naj - speváčky

  Naše naj-speváčky ľudových piesní - Lea Malatinková, Barborka Bullová, Anetka Veselá - nás reprezentovali na speváckych súťažiach Slávik Slovenska a Matičný slávik. Veľmi sa tešíme z toho, že v obidvoch súťažiach sa Lea Malatinková umiestnila na 1.mieste. GRATULUJEME!!!!!!!!

 • Jar v druhej triede

  V prírode

  Za slnečného dňa sme sa vybrali zbierať púpavy a viť z nich venčeky. Inokedy sme skúšali do púpav fúkať a pozorovať let semienok. Podarilo sa nám to zachytiť v maľbe. Na Deň Zeme sme čistili okolie rieky a učili sa hádzať kamienky. Vytvorili sme peknú zemeguľu a plagát. Zistili sme, že sa odpadové materiály môžu ešte využiť. Tak sme vyrobili telefóny z použitých CD-čiek. V prírode sme pozorovali hmyz. Zaujali nás lienky, preto sme papierové lienky nalepovali na steblá papierovej trávy. Všetko čo sme sa o lienke dozvedeli sme využili v samostatnej práci v čítaní s porozumením o lienke. Kvety, ktoré sme pozorovali v prírode sme na výtvarnej výchove a prvouke maľovali, odtláčali a nalepovali. Zaujímavým zážitkom bolo stretnutie s malými kozliatkami.    

 • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

  Víťazky školského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín - Ninka Krížová a Lea Malatinková -  nás úspešne reprezentovali na okresnom kole a gratulujeme najmä Ninke Krížovej, ktorá sa vo svojej kategórii umietnila na 2.mieste.

 • DEŇ ZEME

  Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.Aj žiaci našej školy sa pridali k tejto iniciatíve zberom odpadu v okolí školy a obce - takto sa darilo najmladším - prvákom.

 • DEŇ NARCISOV

       Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do organizovania Dňa narcisov. Vďaka dobrovoľným príspevkom, ktoré boli v obci Podbiel vyzbierané, sme Lige proti rakovine zaslali sumu 407,49 eur. V mene ľudí chorých na rakovinu ďakujeme!!!!

   


                       

 • Naši budúci PRVÁCI

  Do galérie Naši budúci PRVÁCI boli pridané fotografie.

  Dnes sa na našej škole konal Zápis predškolákov do 1. ročníka. Prišli sa zapísať veľmi šikovné deti, ktoré ukázali predovšetkým odvahu. S chuťou sa pustili do riešenia úloh, ktoré sme si pre nich pripravili, recitovali a spievali a odpovedali na množstvo našich otázok. Niektorí z nich nám prezradili, aké školské tašky so svojimi rodičmi už stihli nachystať. Už teraz sa veľmi tešíme ako dobre nám spolu bude od septembra 2018.

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín - školské kolo boli pridané fotografie.

  V piatok 9. marca sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Do súťaže sa zapojili žiaci 2.-4. ročníka našej školy. Všetkých zúčastnených chválime za ich námahu, ktorú vynaložili na prípravu. Porota rozhodla, že na okresné kolo pôjdu našu školu reprezentovať žiačky Lea MalatinkováNina Krížová. Všetci im držíme palce.

 • Fašiangový karneval

  Do galérie Fašiangový karneval boli pridané fotografie.

 • Zima v druhej triede

  Aj napriek tomu, že ešte nenapadol sneh, sme si na výtvarnej výchove vyrobili zimnú krajinu, snehuliakov z našich odtlačených prstov a snehuliakov z papiera, ktoré v sebe ukrývali prekvapenie pre rodičov. Cez advent sme plnili rôzne úlohy. V našej triede sme si vyzdobili vianočný stromček, tešili sa na príchod Mikuláša. Keď napadol sneh, boli sme sa sánkovať s prvákmi. Venovali sme sa aj priebehu Zimných olympijských hier. Na fit loptách sme si čítavali knihu Danka a Janka. Najviac nás zaujal príbeh o Gevenduche. Namaľovali sme aj Červenú Čiapočku, ktorá si zobrala veľa rôznych vecí,  počas bývania vo vlkovom bruchu. Na karneval sme si pripravili masky. Tešili sme sa z našich spoločných sánkovačiek. Nezabudli sme ani na vtáčiky, pre ktoré nám jeden z oteckov vyrobil kŕmidlo. Na prvouke sme si rozprávali o správnej výžive, relaxe, o zdravý a chorobe sme vyrobili plagát. Tvorili sme matematické iglu. Na záver zimy sme sa premenili na snehuliakov.

 • Hry na snehu

  V jedno popoludnie sa žiaci z pohybového krúžku stretli na kopci za dedinou, aby vyskúšali svoje boby a zručnosti na snehu. A keď už nevládali, s chuťou sa pustili do stavania sôch zo snehu. Využili svoju fantáziu a šikovnosť.

 • Moje prvé vysvedčenie

  Na deň 31.1.  sa asi najviac tešili naši prváci. Bolo to ich prvé ozajstné vysvedčenie. Hoci ešte celkom nevedeli, čo ich čaká, v ich očiach sa predsa odrážala nedočkavosť, zvedavosť. Netrpezlivo očakávali tú slávnostnú chvíľu odovzdávania. Veríme, že aj tie ďalšie vysvedčenia budú splnením ich želaní a snaženia.

 • Predškoláci na návšteve v škole

  V našej škole býva dobrým zvykom, že tí najmladší – prváci pozývajú svojich kamarátov zo škôlky na návštevu do školy. A tak to bolo aj tento rok. Veselí a usmiati predškoláci so svojou pani učiteľkou Mgr.Silviou Lukáčikovou  navštívili prvú triedu. Prváci im ukázali, čo sa už naučili v škole a predškoláci im na oplátku pripomenuli časy strávené v materskej škole. Stretnutie deti zakončili spoločnými piesňami a básňami.

 • VYHODNOTENIE 1. polroku

  Do galérie VYHODNOTENIE 1. polroku boli pridané fotografie.

  Pani riaditeľka Mgr. Blanka Kontrová vyhodnotila priebeh prvého polroku školského roka.  Žiakov za ich výsledky pochválila a podporila ich v ďalšom zlepšovaní sa v druhom polroku.

  Vyhodnotila vedomostnú súťaž Všetkovedko, v ktorej žiaci súťažili s deťmi z celého Slovenska. Všetkovedkom našej školy sa stala žiačka 4. ročníka Ninka Krížová.

  Žiaci zachraňujú lesy tým, že zbierajú papier. Zatiaľ najlepšími zberateľmi sú Riško Korčuška (3.r.), Marko Karisný (1. r.), Monika Lorincová (1. r.), Lea Malatinková (2. r.) a Šimon Veselý (3. r.). Veríme, že sa k nim pridajú aj ďalší žiaci.

  V recitačnej súťaži Šalianky Maťko našu školu reprezentovala žiačka 4. ročníka, Ninka Krížová, ktorú na súťaž pripravovala Mgr. Eva Leginusová.  V okresnom kole súťaže sa umiestnila na 3. mieste. Gratulujeme!

 • Ako sme z ničoho pevnosť postavili

  Do galérie Ako sme z ničoho pevnosť postavili boli pridané fotografie.

  Minulý štvrtok bolo síce málo snehu, ale my štvrtáci sme dokázali aj z toho mála vykúzliť snežnú pevnosť. Spočiatku sme vlastne ani nevedeli, čo to bude keď to bude, ale keď to teda už bolo, nazvali sme to našou štvrtáckou pevnosťou. Veľa sme sa narobili, nagúľali ale aj nasmiali a zabavili. Zistili sme, že spoločnými silami sa snežné gule gúľajú ľahšie a je pri tom ohromná zábava. 

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou v Podbieli
  027 42 Podbiel 246
 • 043/ 5381048
  0911035246
  0908246133

Fotogaléria